| Item | Specification |
| Frame Size | IEC80 ~ 350 |
| Rated Power | 0.18kW ~ 375kW |
| Rated Voltage | 380V at 50Hz |
| Number of Poles | 2P, 4P, 6P, 8P |
| Efficiency Class | IE3, IE4, IE5 |
| Duty Type | S1 Continuous Duty |
| Mounting Type | B3, B5, B35, V1 |
| Insulation Class | Class F (B temperature rise, ΔT 80K) |
| Protection Class | IP65 |
| Cooling Method | IC411 Self‑cooling System |
| Anti‑Corrosion Grade | C3 |
| Explosion‑Proof Grade | Ex tb III C T130℃ Db |
| Explosion‑Proof Certification | CQST |
| Application Sites | Zone 21 & Zone 22 dust‑explosive hazardous areas |
Copyright @Shiny-Control Technology Develop (beijing) Co., Ltd.