| Parameter | Specification |
| Housing Material | Cast Aluminum Housing: SIZE75SV SIZE75XY SIZE80SV SIZE85SV |
| Rated Power | 1.84kW ~ 2.8kW |
| Rated Voltage | 220/380V; 380/660V |
| Rated Speed | 50Hz: 1500rpm |
| Duty Type | S1 |
| Insulation Class | Class F |
| Protection Grade | IP66 |
| Cooling Method | IC410 |
Droits d'auteur @Shenzhen lmpower Technology Co. Ltd.