| Item | Specification |
| Frame Size | Cast Iron Frame: IEC400 ~ 500 |
| Rated Power | 200kW ~ 1400kW |
| Rated Voltage | 380V / 660V at 50Hz |
| Number of Poles | 2P ~ 10P |
| Efficiency Class | IE3, IE4 |
| Duty Type | S1 Continuous Duty |
| Mounting Type | B3, V1 |
| Insulation Class | Class F (B temperature rise, ΔT 80K) |
| Protection Class | IP55 |
| Cooling Method | IC411 Self‑cooling System |
| Ambient Condition | Ambient Temperature: ≤40°C, Altitude: ≤1000m |
Direitos autorais @Shenzhen lmpower Technology Co. Ltd.