| Parameter | Specification |
| Frame Size | Cast iron: IEC 400–500 |
| Rated Power | 200kW ~ 1400kW |
| Rated Voltage | 50Hz: 380V / 660V |
| Poles | 2P ~ 10P |
| Efficiency Class | IE3, IE4 |
| Duty | S1 continuous duty |
| Mounting | B3, V1 |
| Insulation Class | Class F (Class B temperature rise, ΔT 80K) |
| Protection Class | IP55 |
| Cooling | IC411 self-ventilated |
| Ambient Temperature | -15℃ ~ +40℃ |
| Altitude | ≤ 1000m |
| Humidity | ≤ 90% (at 25℃) |
저작권 @Zhejiang Haizhanni Electronic Circuit Co. , Ltd.