| Item | Specification |
| Frame Size | H80~H350 |
| Rated Power | 0.18kW ~ 375kW |
| Rated Voltage | 400V at 50Hz |
| Number of Poles | 2P, 4P, 6P, 8P |
| Efficiency Class | IE3 |
| Duty Type | S1 Continuous Duty |
| Mounting Type | B3, B5, B35, B14, V1 |
| Insulation Class | Class F (B temperature rise, ΔT 80K) |
| Protection Class | IP55 |
| Cooling Method | IC411 Self‑cooling System |
| Anti‑Corrosion Grade | C3 |
| Explosion‑Proof Grade | Ex d I Mb, Ex d II B T4 Gb, Ex d II C T4 Gb |
| Explosion‑Proof Certification | CQST, IEC Ex, ATEX |
| Application Sites | Explosive gas environment, explosive dust environment |
حق چاپ @Shiny-Control Technology Develop (beijing) Co., Ltd.