Performance Characteristics
Design:Independent R&D, nice appearance, compact structure
Efficiency:High efficiency, energy saving, low loss, IE3 efficiency class
Operation:Low noise, low vibration, safe and stable running
Maintenance:Easy installation, convenient maintenance, good economy
Environment:Ambient temp. -15℃ ~ +40℃, altitude ≤1000m
Protection:Protection class IP55, insulation class F
Cooling:IC411 self‑cooling system
Detailed Technical Parameters
| Artículo | Especificación |
| Tamaño del marco | Aluminum: NEMA56~280 / IEC63~180Cast iron: NEMA140~440 / IEC90~315 |
| Potencia nominal | 0.18kW (0.25HP) ~ 150kW (200HP) |
| Voltage | 60Hz: 230V/460V 50Hz: 200V/400V |
| Poles | 2P, 4P, 6P, 8P |
| Efficiency | IE3 |
| Duty | S1 continuous duty |
| Mounting | B3, B5, B35, B14, V1 |
| Insulation | Class F (B rise, ΔT 80K) |
| Protection | IP55 |
| Cooling | IC411 |
| Ambient Temp | -15℃ ~ +40℃ |
| Altitude | ≤1000m |
| Humidity | ≤90% (at 25℃) |
Derechos de autor @Shenzhen lmpower Technology Co. Ltd.